Profi Crema

Novinka

Každý z nás vie vymenovať mnoho dôvodov, prečo miluje kávu. Jej vôňa dokáže v sekunde navnadiť

naše zmysly, celistvá textúra crémy nás vizuálne hypnotizuje, niekedy jemne horká, inokedy

sladkastá chuť vzpruží telo a myseľ.

Vyberte si variant:

Cena od 3,50 €

Každý z nás vie vymenovať mnoho dôvodov, prečo miluje kávu. Jej vôňa dokáže v sekunde navnadiť naše zmysly, celistvá textúra crémy nás vizuálne hypnotizuje, niekedy jemne horká, inokedy sladkastá chuť vzpruží telo a myseľ. Každá šálka môže priniesť malú radosť a tvorivé myšlienky vtedy, keď to potrebujeme. Alebo si ju vychutnáme len tak, pre danú chvíľu, keď sa nám zažiada. A presne taká je naša nová zmes kávy Profi Crema. Ako názov napovedá, dali sme si záležať na príprave kávy,

ktorá si vás získa svojou bohatou crémou.

Chuťový profil

Základom tejto zmesi sú zrná arabiky. Majú dlhý, plochý tvar a sfarbené sú skôr do tmavo-zelena. Prvky ovocných tónov sú základom chuti všetkých arabík. Často je pestovaná vo vysokých nadmorských výškach, čo jej dodáva na sile a jedinečnosti. Profi Créma je tvorená v pomere 50:50 konkrétne zrnami Brazílie Santos a Columbie. Výber týchto zŕn nie je náhodný. Chceli sme vybrať také, ktoré vo svoje podstate dokážu priniesť nie len bohatú crému ale aj podmanivú chuť. Pri jej pití pocítite tóny čokolády, sladkých citrusov, ovocných bobúľ či karamelu. Stredné praženie, ktoré pri tejto zmesi využívame ešte viac umocní sladkosť a prináša náznaky kakaa. Vďaka nižšiemu obsahu kofeínu Vás poteší počas dlhých letných večerov alebo skorých tmavých zimných popoludniach. 

Pestovanie, spracovanie

Profi Créma prináša do vašej šálky závan južnej Ameriky. Celý kontinent je posiaty krajinami, ktoré patria medzi najlepších svetových pestovateľov kávy, tí majú v našej ponuke bohaté zastúpenie. Vysoká odbornosť a schopné vedenie dokázalo priviesť jednu z týchto krajín na špic vo svetovom exporte kávy. Brazília dopestuje viac než 50 miliónov vriec kávy. Columbia, ktorá tvorí polovicu našej Profi Cremy zase nesie titul najkvalitnejšej kávy na svete a je v poradí tretia vo vývoze kávy.
Podmienky oboch krajín na pestovanie sú veľmi podobné. Vyššia nadmorská výška poskytuje zrnám dostatok času na pomalé zrenie. Tým, že je tento čas oveľa dlhší, samotné zrnko je čoraz silnejšie, hutnejšie a tvrdšie. Zber trvá niekoľko mesiacov, počas ktorých sú zberaná len dozreté plody, preto je nevyhnutné sa ku kávovníkom opakovane vracať. Ďalším zásadným krokom, ktorý ovplyvňuje chuť je spôsob sušenia. Braília Santos využíva prirodzené sušenie celých kávových čerešní na slnku. Počas sušenia prenikajú do zrna sladké chute z jeho obalu. Pri Columbii Supremo sa káva tiež suší na slnku, ale pred tým sú plody umyté, očistené a niekoľko hodín fermentujú. Po dosiahnutí žiadanej vlhkosti môžu byť zrná expedované.


Ako si ju pripraviť

Profi Créma je predurčená na skvelé espresso. Alebo máte radšej lungo, či dokonca poriadne veľké americano s kvapkou mlieka? Aj takto si ju môžete pripraviť. Dobre poslúži automatický kávovar, ale aj prekvapkávač kávy. Čokoládovú chuť budete cítiť pri akejkoľvek príprave. V prípade, že patríte k objaviteľom sveta kávy, je táto zmes pre vás určite vhodná a nezunuje sa ani "kávoholikom".